Relax Shower – Sihirli Duş Başlık Ürün Görseli

Evde su tasarrufu

Evde su tasarrufu …

1. Muslukları ve boruları sızıntı olup olmadığını kontrol edin. 
Aşınmış bir musluktan çıkan küçük bir damla, günde 20 galon su boşa harcayabilir. Daha büyük kaçaklar yüzlerce galon atabilir.

2 . Tuvaleti bir kül tablası ya da çöp sepeti olarak kullanmayın 
Her sigara popo, yüz dokusu ya da diğer ufak çöpleri boşalttığınızda beş ila yedi galon su boşa harcar.

3. Tuvaletlerinizin sızıntı olup olmadığını kontrol edin.
Tuvalet deponuza biraz renk verin. Yıkama yapmadan renk 30 dakika içinde kâsede görünmeye başlarsa derhal onarılması gereken bir sızıntı var. Çoğu yedek parça ucuzdur ve takılması kolaydır.

4. Gizli su sızıntılarını kontrol etmek için su sayacınızı kullanın.

Su kullanılmadığında iki saatlik bir süre öncesinde ve sonrasında ev suyu sayacını okuyun. Metre tam olarak aynı okumazsa, bir sızıntı var demektir.

5 . Su tasarrufu sağlayan duş başlıkları ve düşük akışlı musluk havalandırıcılarını takın.
Evde su tasarrufu sağlayan, düşük debili duş başlıkları veya kısıtlayıcılar, ev sahibi için kolaydır. Ayrıca, uzun, sıcak duşlar, gereksiz dakika başına beş ila on galon tüketebilir. Şovlarınızı sabunluk süresine sınırlayın, yıkayın ve durulayın. “Düşük akış”, dakikada 2,5 galondan daha az kullandığı anlamına gelir.
Kolaylıkla bir ShowerStart duş başlığı takabilir veya var olan duş başlıklarına bir ShowerStart dönüştürücü ekleyebilirsiniz; duş başlığı, çalışan bir duşun ısınmasını otomatik olarak durdurur.
Ayrıca, tüm ev muslukları havalandırıcılarla uyumlu olmalıdır. Bu tek en iyi ev suları koruma yöntemi de en ucuzu!

6. Plastik şişeleri veya float güçlendiriciyi tuvalet deponuza koyun
Su atıklarını azaltmak için, iki plastik şişenin her birinin içine bir iki inç kum veya çakıl koyun ve bunları tartın.Şişeleri su ile doldurun, kapakları vidalayın ve çalıştırma mekanizmalarından uzakta güvenli şekilde tuvalet deponuza koyun. Ya da, ucuz bir tanker bankası veya float güçlendirici satın alın . Bu, günde on ya da daha fazla galon su tasarrufu yapabilir.

Depoda en az 3 galon su kaldığından emin olun, böylece düzgün bir şekilde yıkanır. Düzgün bir yıkama sağlamak için yeterli su yoksa, kullanıcılar çöpleri çok uzun süre tutacak veya atıklardan kurtulmak için birden fazla yıkama yapacaktır. 1,4 galonluk iki yıkama 2.0 galonluk tek bir yıkamadan daha kötüdür. Daha iyi bir öneri, yıkama başına kullanımının ayarlanmasına izin veren ayarlanabilir tuvalet sallayıcı satın almak olacaktır . Ardından, kullanıcı, her seferinde tek bir iyi yıkama gerçekleştiren, yıkama oranını en az yıkama başına düşen ayara göre ayarlayabilir.

Yeni kurulumlar için, her zamanki 3 ila 5 galon yerine yıkama başına 1-2 galon kullanan “düşük yıkanmış” tuvalet satın almayı düşünün.

Her bir tuvalet başına 18 litrelik ultra düşük hacimli (ULV) 6 litrelik su boşaltma modeli ile değiştirilmesi, suyun yıkanmasında% 70 tasarruf sağladığını ve iç suyun kullanımını yaklaşık% 30 azaltacağını gösteriyor.

7. Su borularınızı izole edin.
Su borularınızı izole etmek kolay ve ucuzdur. önceden yarılmış köpük boru yalıtımı ile. Sıcak suyun daha hızlı almasını sağlarken, ısınırken suyu boşa harcamaktan kaçınırsınız.

8. Daha kısa sürede duş alın. 
Su kullanımını azaltmanın bir yolu, sabunlamayı takiben duşu kapatmak, daha sonra tekrar durulamak için açmaktır. Dört dakikalık bir duş, yaklaşık 20 ila 40 galon su kullanır.

9. Diş fırçasını ıslattıktan sonra suyu kapatın. Diş fırçalarken
suyun akmasına engel olmanız gerekmez. Sadece fırçanızı ıslatın ve ağızda durulama için bir bardak doldurun.

10. Tıraş makinenizi lavabonun içinde yıkayın
Lavaboyu birkaç santim sıcak suyla doldurun. Bu, tıraş banyosunu hem su akışı kadar hem de az su ile yıkayacaktır.

11. Bulaşık makinenizi ve elbise yıkayıcınızı yalnızca tam yüklemeler için kullanın

Optimum su tasarrufu için otomatik bulaşık makinesinde ve çamaşır yıkayıcılarının tam olarak yüklenmesi gerekir. Bulaşık yıkama sabunu üreticileri, büyük bir su tasarrufu olan bulaşık yıkama öncesi yıkamayı önermez.

Garnitür pulları ile, ekstra durulama için eklenen 20 litre (5 galonluk) kullanan kalıcı baskı devrinden kaçının. Kısmi yükler için, su seviyelerini yükün boyutuna uyacak şekilde ayarlayın. Eski kıyafet yıkayıcılarını değiştirin. Yeni Energy Star sınıf rondelaları, yük başına% 35 – 50 daha az su ve% 50 daha az enerji kullanıyor. Yeni bir giysi yıkayıcı için piyasaya arıyorsanız, su tasarrufu sağlayan bir ön yük yıkayıcıyı satın almayı düşünün .

12. Mutfak lavabosunun çöp toplama birimlerinin kullanımını en aza indirin
Lavabonun içindeki ‘çöpteyiciler’, düzgün çalışması için çok miktarda su gerektirir ve ayrıca, bir bakım felsefesi deposunda, bakım problemlerine neden olabilecek katı hacimlere önemli ölçüde katkıda bulunur. Bir başlangıç kompost yığını gıda atıklarının bertaraf alternatif bir yöntem olarak.
13. Bulaşıkları elle yıkarken durulama için suyu çalıştırmayın.

Eğer bir çift havzanız varsa, bir tanesini sabunlu su ve diğeri durulama suyu ile doldurun. Tek lavabonun lavabonuz varsa, yıkanmış bulaşıkları bir bulaşık makinesine koyun ve bir sprey cihazı veya bir avuç sıcak su ile durulayın.Bunu kolaylaştırmak için çift ​​yönlü havalandırıcılar mevcuttur. Bulaşık makinesini kullanıyorsanız, bulaşıkların önceden yıkanmasına gerek yoktur.

14. Sebzeyi temizlerken musluğun çalışmasına izin vermeyin
Onları tıkanmış bir lavaboda veya bir temiz su tepsisinde yıkayın. Çift ayarlı havalandırıcı kullanın .

15. Buzdolabında bir şişe içme suyu tutun. 
İçme suyu için soğutmak için musluk suyu çalıştırmak israf olur. İçme suyunu buzdolabında güvenli bir içki şişesinde saklayın . Açık havada yürüyüş yapmak için su şişelerini dolduruyorsanız , kullanıcıların nehirlerden veya göllerden veya herhangi bir su kütlesinden su içmesini sağlayan bir LifeStraw kişisel su filtresi almayı düşünün .

Bahçede ve bahçede su tasarrufu …

16. Bitki kuraklığa dayanıklı çimler, çalılar ve bitkiler 
Yeni bir çim ekiyorsanız veya mevcut çimlerin üzerine kurulu iseniz, yeni “Eko-Çim” gibi kuraklığa dayanıklı otları kullanın . Birçok güzel çalı ve bitki, diğer türlerden daha az sulama ile gelişir. Otsu çok yıllık sınırları yerli bitkilerle değiştirin. Yerli bitkiler daha az su kullanacaklar ve yerel bitki hastalıklarına daha dayanıklı olacaklardır. Az bakım gerektiren, kuraklığa dayanıklı bir bahçe için xeriscape ilkelerini uygulamayı düşünün . Bitki suyunu tutacak ve akışını azaltmaya yardımcı olan bitki eğimindedir. Sulama ihtiyaçlarına göre gruplandırın.

17. Ağaçların ve bitkilerin etrafında bir malç tabakası koyun 
Malç, yabani otların büyümesini cesaret kırırken, nemin buharlaşmasını yavaşlatacaktır. Kompost veya kabuk malç gibi 2-4 inç organik materyal eklemek, toprağın nemi muhafaza etme kabiliyetini artıracaktır. Su çıkışını önleyecek veya en aza indirecek hafif bir çöküntü oluşturmak için her bitkinin driplin çevresinde malç sıkıştırın.

18. Kanalı suya boşaltmayın 
Yağmurlama suyunu suyun döşeli alanlar değil, çimen veya bahçeye yerleşeceği şekilde yerleştirin. Ayrıca, rüzgarlı günlerde sulamanın önüne geçin.

19. Çiminizi sadece 
gerektiğinde suya koyun Çiminizin sulamaya ihtiyacı olup olmadığını görmek için iyi bir yol, çimlerin üzerine basmaktır. Taşındıkça tekrar yaylarsa suya ihtiyacı yoktur. Düz kalırsa, çim sulama için hazırdır. Çimlerin daha uzun (3 “e kadar) büyümesine izin vermek, aynı zamanda toprağın su tutma
oranını arttırır . Çoğu çim sadece haftada yaklaşık 1 suya ihtiyaç duyar. Kurak büyüler sırasında, sulamayı tamamen durdurabilir ve çim kahverengiye döner ve hareketsiz kalır. Daha soğuk hava geldiğinde, sabah çiyleri ve yağışlar çimleri normal canlılığına geri döndürür. Bu kahverengi bir yaz çimine neden olabilir, ancak çok fazla su kazandırır.

20. Çimlerinize derinlemesine ıslatın
Çimleri sularken, nem en iyisini yapacağınız köklere kadar emmek için yeterince uzun süre yapın. Hafif bir serpici yağ hızlı bir şekilde buharlaşabilir ve sığ kök sistemlerini teşvik etme eğilimi gösterir. Çimeninizde bir orkinos kutusu koyun – dolduğunda doğru miktarda sulanır. Daha fazla bilgi için doğal çim bakımı sayfamızı ziyaret edin .

21. Günün erken saatlerinde su ; Rüzgarlı olduğunda sulamayınız
Erken sabah karanlığa göre daha iyidir çünkü mantarın gelişimini önlemeye yardımcı olur. Erken sulama ve geç sulama, su kaybını buharlaşmaya azaltmaktadır. Günün erken saatlerinde sulama, salyangozlara ve diğer bahçe zararlılarına karşı en iyi savunmadır. Rüzgarlı olduğunda su almayın – rüzgar sprinkleri hedefin dışına üfleyebilir ve buharlaşmayı hızlandırabilir.

22. Çimenler, çiçek tarhları ve çimler için organik madde ekleyin ve etkili sulama sistemleri kullanın
Toprağınıza organik madde eklemek, emilimini ve su tutma oranını arttırmaya yardımcı olur. Zaten ekili olan alanlar, kompost veya organik madde ile ‘en iyi giyinmiş’ olabilir.
Çalılıklar, yataklar ve çimenler için kullanılan su miktarını şu şekilde azaltabilirsiniz:
– ıslak hortumların stratejik yerleştirilmesi – yağmurluk su toplama sisteminin kurulması

– Basit bir damla sulama sistemi kurma
Aşırı
sulanan bitki ve çalılıklardan kaçının, zira bu bitki sağlığını azaltabilir ve yaprakların sararmasına neden olabilir. Elle sulama yaparken, hedeflenen sulama için değişken bir püskürtme başlığı kullanın .

23. Aracınızı yıkarken hortumu çalıştırmayın.
Arabayı sabunlu su dolu bir kova kullanarak temizleyin. Hortumu yalnızca durulama için kullanın – bu basit uygulama bir arabayı yıkarken 150 galon kadar tasarruf sağlayabilir. Suyun daha verimli kullanılması için durularken su püskürtme memesi kullanın. Daha da iyisi, susuz araba yıkama sistemi kullanın ; şu an piyasada olan EcoTouch gibi birçok marka var.

24. Yolları ve kaldırımları temizlemek için hortum değil süpürge kullanın 

25. Borularda, hortumlarda, armatürlerde ve kaplinlerde sızıntı olup olmadığını kontrol edin 
Evin dışındaki sızıntılar görünür olmamaları nedeniyle kötü görünmeyebilir. Ancak, sızıntılarla aynı derecede boşa çıkabilirler. Damlamadan uzak tutmak için sık sık kontrol edin. Sızıntıları gidermek için mafsallardaki ve hortum bağlantılarındaki hortum pullarını kullanın.

Aile içindeki herkes kendi öneminin farkına vardığında su tasarrufu doğal olarak gerçekleşir ve ebeveynler çocuklara evde büyük bir fark yaratabilecek basit su tasarrufu yöntemleri öğretmeye vakit ayırır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )