Relax Shower – Sihirli Duş Başlık Ürün Görseli

Her Gün Yıkanmanız İçin Gereken 11 Neden

Tembel hafta sonlarında yataktan kalkmak için çok yorulduğunuzu hissederseniz, günlük ritüeli kırma ve banyoyu atma fikri her zaman ortaya çıkar, değil mi? Banyo yapmanın sadece sizi taze tutması ve iyi koku vermesi değil aynı zamanda sağlıklı ve sağlıklı olmanız için de hizmet ettiğini bilmelisiniz. İşte nasıl:

1. Kas gerginliğini azaltır:

Basit bir sıcak banyo, bir fizyoterapistin yolculuk sayısını azaltmanıza yardımcı olabilir. Hamam, aşırı gerilmiş kaslardaki gerilimi azaltır. Onları rahatlatarak ağrılı kasları iyileştirmeye yardımcı olur ve özellikle egzersiz sonrası yıkanırken kasların esnekliğini veya elastikiyetini geliştirir. Egzersiz sonrası kas ağrısından kurtulmak için bazı uzman ipuçları.

2. Kan dolaşımını geliştirir:

Kendinizi suyla dolu bir küvete daldırmak, ekstremitelere kan dolaşımını arttırır ve ekstremitelerde hasar görmüş hücrelerin beslenmesine yardımcı olur. Kan dolaşımının artmasıyla kan basıncı düşer ve kalp fonksiyonu da gelişir.

3. şekeri düzeylerini düşürür:

Loveland, Colorado McKee Tıp Merkezi’nden Dr. Philip L. Hooper tarafından yönetilen bir araştırmaya göre, 3 hafta boyunca (yaklaşık 20-30 dakika süreyle sıcak su küvetinde kendilerini dalmış diyabet ) kan şekeri seviyelerini düşürmüş (% 13). Çalışmaya katılanlardan birisi, 10 günlük sıcak küvet tedavisinden sonra günlük insülin dozunu yaklaşık yüzde 18 oranında azalttı. Ayrıca, doğal olarak şeker hastalığını kontrol etmek için bu 10 yolu deneyin

4. Bağışıklık sistemini güçlendirir:

Sadece sıcak su banyosu değil, aynı zamanda soğuk bir duş da çok fayda sağlayabilir. Bir araştırma, düzenli olarak soğuk bir duş almanın, vasküler ve lenf sistemini enfeksiyonlarla mücadele eden daha fazla bağışıklık hücresi üretmek üzere uyarabileceğini gösterdi. Bu, yıl boyunca hasta olma şansınızı azaltabilir. Bağışıklık geliştirici gıdaların bir listesi.

5. Treats depresyon:

Eğer eğilimli iseniz depresyon daha sonra soğuk su banyosu muazzam size yardımcı olabilir. Shevchuk NA tarafından yapılan bir araştırma, soğuk suya maruz kalmanın sinir sisteminin aktivasyonuyla sonuçlandığını gösterdi. Kandaki depresyonu azaltan beta-endorfin ve noradrenalin düzeyini arttırır. Soğuk bir duş da beyinden anti-depresif etki yaratan elektriksel uyarılar gönderir.

6. Erkeklerde üreme sağlığına etkileri:

Her gün soğuk bir duş alın. Tromboz Araştırma Enstitüsü Soğuk [4] tarafından yapılan bir araştırmada , soğuk algınlığı olan erkeklerdeki erkeklik hormonu testosteron düzeylerinin arttığını gösterdi.

Sıcak su banyosu kullanan erkekler farklı bir şekilde yararlanabilirler.
Sıcak su banyosu, alabileceğiniz en ucuz kontraseptif gibidir . Bir araştırma, her gün sıcak banyolu olan erkeklerin sperm sayısını düşürdüğünü gösterdi. Bunun nedeni, testisler artan sıcaklıklara maruz kaldıkça sperm üretimi ve hareketliliği azalır. Endişelenecek bir şey yok, sıcak su ile banyo yapmayı bıraktığınızda sperm sayımı eski haline gelecektir.

7. Stresin azaltılmasına yardımcı olur :

Banyo yaparak aslında tüm endişelerinizden ve gerginliklerinizden kurtulabilirsiniz. Japonya’da yapılan bir araştırma, 60 dakika sonra banyo yapanlarda stres belirteçlerinin (kortizol ve kromogranin) düzeylerinin önemli ölçüde azaldığını gösterdi.

8. Toksinleri yok eder:

Ne kadar deodorant olursa olsun kendinize sprey yaparsanız yapın, banyo yapmadan dışarı çıkarsanız kıyamlayacaksınız. Çok terlersen, bir banyoyu asla atlamamalısın.
Terleme, vücudun toksinleri ortadan kaldırdığı bir araçtır. Günlük banyoda ter kokusu çok azaltılacaktır. Sıcak su banyosu sadece tüm toksinleri boşaltmakla kalmaz aynı zamanda bakteri ve virüsleri öldürür, bu da yıl boyunca yaşayabileceğiniz enfeksiyon sayısını azaltır.

9. Uykuya neden olur:

Uyumadan önce banyo yapılması uyku uyandıracağı kanıtlanmıştır. Bazı insanlarda uyku kalitesini artırdığı gösterilmişken bazılarında uykusuzluk tedavisi görmüştür. Daha iyi bir uyku için bu 10 ipucunu deneyin .

10. Akciğer fonksiyonunu geliştirir:

Banyo yaparken başınıza koyduğunuz her bir soğuk su paketi ile otomatik bir refleks eylemi başlatılır. Hızlı bir duraklamayla derin nefes almanızı zorlar. Soğuk su size çarptığında, birkaç saniye nefesinizi tutmaya ve ardından derin nefes verme eğilimine girersiniz. Bu akciğerleri açar ve oksijen alımını arttırır.

11. Güzel görünürsünüz:

Sıcak veya soğuk su ile banyo, doğal bir temizleme işlemi gibidir. Gözenekleri açar, toksinleri giderir ve cildinizi pürüzsüz ve yumuşak bırakır. Tuzlu su ile banyo da yaşlanma belirtilerini azaltabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )