Relax Shower – Sihirli Duş Başlık Ürün Görseli

Su tasarrufu sağlayan duş başlıkları

Su tasarrufu sağlayan duş başlıkları

İngiltere’de son 8 dakika ortalama duş ve bu sırada yaklaşık 60 litre su kullanılmaktadır. Kullandığınız suyun belirli bir miktarı için ödeme yapmamanız durumunda (yani, ölçülmemişsinizdir), yine de suları daha az sıcak suyla ısıtmanız gerekir; bu, daha az sıcak su kullanmak, daha az ısıtmanız gerektiği anlamına gelir; ısınma faturaları.

Su tasarrufu bölümümüzün bir başka yerinde, duş aldığınızda daha az su kullanabileceğiniz davranış değişikliklerine bakarız, ancak su tasarruflu duş başlığı, kullandığınız su miktarını önemli ölçüde azaltmak için duşunuza kurabileceğiniz bir çözümdür.

Su tasarrufu sağlayan duş başlıkları nasıl çalışır?

Bu duş başlıkları, içeriklerinden akmalarına izin verdikleri su hacmini kısıtlayarak çalışırlar. Yeni modeller, kullanılan su hacmini yarısı kadar azaltabilir, ancak yine de keyifli bir duş deneyimi yaşatır!

Bir elektrikli duşunuz ya da çok düşük basınçlı bir duşunuz varsa, su tasarrufu yapan bir duş başlığının muhtemelen eviniz için uygun olmayacağına dikkat çekmek önemlidir.

İki ana tip ‘düşük akışlı’ su tasarrufu sağlayan duş başlığı vardır.

HAVALANDIRMA OLMAYAN DUŞ BAŞLIKLARI

Bunlar, içinden su akışını kısıtlayarak ve çok küçük deliklerden sıkarak çalışır. Bu, su daha fazla basınç altında çıktığı anlamına gelir, bu nedenle daha sert, daha masajlı bir duş deneyimi sağlar.

HAVALANDIRMALI DUŞ BAŞLIKLARI

Bunlar biraz daha karmaşıktır ve sınırlı miktarda suyun havayla karışmasıyla işe yaramaktadır, bu nedenle su duş başlığından daha yüksek bir hacimde çıkıp normal bir duş üretir ve bu nedenle daha yumuşak bir duş deneyimi sağlar.

Düşük akışlı duş başlıkları nasıl takılır?

Her iki tipteki duş başlığı takmak oldukça kolaydır. Esnek bir hortum üzerinde bir duş başlığı değiştiriyorsanız, o zaman mevcut duş başlığını sökmeniz ve yerine düşük debide vidalanmanız yeterlidir.

Hortumun üst kısmından tamamen sızıntı yapmamak için sıhhi tesisat bandını kullanabilirsiniz. Kısa sürede sıhhi tesisat bandını kesin ve yeni duş başlığının dişine sarın ve bunu hortumun içine vidalayın.

Sabit bir duş başlığını değiştirmek için eski duş başlığını çıkarmak için bir anahtara ihtiyacınız olabilir ve yeni düşük debiyi bir yerine sıkıştırın.

Havalandırmalı alevsiz duş başlıkları

Havalandırmalı duş başlığı, oda sıcaklığında havayı suyla birleştiğinden ‘dışarıya çıkın’, insanlar dengelemek için duşlarının sıcaklığını arttırma eğilimindedir.

Gazsız bir duş başlığından çıkan su, yüksek basınç altında dışarı çıkacaktır, böylece jetler cildin üzerinde daha fazla zorlanacaktır. Aksine, havalandırmalı duş başlığı çok daha yumuşak bir duş deneyimi sağlayacaktır.

Gabi H 2 O Slimline Duş Başlığı

Gabi H 2 O İnce Duş Başlığı (standart duş dakikada 12 litre teslim) su 7.6 litre her dakika sağlamak için optimize havalandırılmış düşük akış dizaynıdır.
Şık ve şık İskandinav tasarımı, modern bir banyoyu ve hortumu duş başlığına bağlayan ‘bükülmez’ bir uyumu tamamladığı anlamına gelir ve duş başlığının kolayca herhangi bir yönde döndürülebileceği anlamına gelir.

Büyük 100 mm ön pano ergonomik olarak, özellikle sert su alanlarında kolay temizlik için önemli olan ovuşturan temiz püskürtme uçlarına sahiptir.
Gabi H 2 O İnce Showerhead su ve ısınma faturalarından yılda £ 187 kadar tasarruf
sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )